Ile kalorii naprawdę potrzebujesz w ciągu dnia?

Istnieje mit, że każdy musi jeść określoną ilość kalorii, aby utrzymać swoją wagę ciała. Ale kiedy mówimy o kaloriach dla osoby dorosłej, to ich liczba różni się w zależności od kilku czynników.

Przyjrzyjmy się średniemu spożyciu kalorii dla dorosłych.

Średnie spożycie kalorii dla osoby dorosłej wynosi około 2200 kalorii dziennie.

Dla kogoś, kto waży 100 funtów to on / ona musi spożywać około 1100 kalorii dziennie.

Ale jeśli chodzi o kalorie dla dorosłych to dzienne zapotrzebowanie różni się w oparciu o kilka czynników, takich jak wiek, wzrost, płeć i poziom aktywności.

Więc, ile kalorii naprawdę trzeba jeść na dzień?

Grupa wiekowa

Jak wiemy, każdy ma inne tempo przemiany materii, więc zużycie kalorii jest różne.

Jeśli jesteś nastolatkiem to możesz potrzebować więcej kalorii w porównaniu do osoby dorosłej.

Dzieje się tak dlatego, że nastolatki mają mniejszą masę mięśniową niż dorośli, więc spalają mniej kalorii podczas ruchu.

Wzrost

Jeśli jesteś wyższy niż twój wzrost, to musisz dodać więcej kalorii do swojej diety. Jeśli jesteś niski, wtedy musisz jeść mniej kalorii.

Płeć

Generalnie mężczyźni potrzebują więcej kalorii w porównaniu do kobiet. Więc, jeśli jesteś kobietą, to może trzeba dodać więcej kalorii do swojej codziennej diety.

Poziom aktywności

Jeśli jesteś aktywny to spalisz więcej kalorii w porównaniu do osoby prowadzącej siedzący tryb życia. Jeśli jesteś aktywny to będziesz musiał spożywać więcej kalorii, aby zaspokoić swoje potrzeby energetyczne.

Wnioski:

To było wszystko o kaloriach dla osoby dorosłej. Teraz zobaczmy, ile kalorii trzeba jeść, by zaspokoić swoje dzienne zapotrzebowanie.

Wnioski:

Teraz możesz obliczyć własne zapotrzebowanie na kalorie na podstawie swojego wieku, wzrostu, płci i poziomu aktywności. Zacznij więc liczyć kalorie, aby uczynić swoje życie zdrowszym.