Dlaczego łapanie kolki podczas biegania może ci zaszkodzić

Bieganie to popularna forma ćwiczeń, szczególnie dla osób, które chcą nabrać formy i spalić kalorie. Wiele osób biega, aby schudnąć, ale jeśli szukasz rozwiązania, aby pozbyć się nadwagi, to lepiej unikać biegania.

Nie można powiedzieć, czy bieganie może ci zaszkodzić, czy nie, ale niektórzy biegacze borykają się z różnymi problemami, takimi jak astma, ból pleców, atak serca, uszkodzenie nerek i wiele innych.

Oto kilka powodów, które można uznać za to, dlaczego złapanie kolki podczas biegania może cię skrzywdzić:

Twoje oddychanie zostaje zakłócone

Kiedy biegniesz, twoje płuca potrzebują tlenu, aby dostać się do środka. Jak tylko zaczniesz biegać, poziom tlenu we krwi spada i wtedy może to spowodować, że płuca wypełnią się powietrzem.

Jeśli odczuwasz duszności, a także gdy dopada Cię wiatr, to musisz zwolnić tempo lub przejść się na spacer.

Wysokie tętno

Twoje tętno wzrasta, gdy zaczynasz biegać. Jest to tempo, w jakim bije Twoje serce. Wzrost tętna powoduje, że krew pompuje się szybciej.

To szybkie pompowanie krwi powoduje rozszerzenie Twoich naczyń krwionośnych, a to z kolei powoduje, że krew płynie w żyłach.

W rezultacie możesz odczuwać zawroty głowy i mieć światłowstręt.

Podwyższona temperatura ciała

Temperatura ciała wzrasta podczas biegu. Podwyższona temperatura ciała powoduje, że mięśnie pracują ciężej, a to może prowadzić do skurczów mięśni.

Nagła zmiana pogody

Temperatura powietrza może nagle spaść lub może nagle zrobić się bardzo gorąco. Ta nagła zmiana temperatury może doprowadzić do nagłego wzrostu temperatury ciała.

Nasila się również proces pocenia, co powoduje odparowanie potu i może prowadzić do odwodnienia.

Wnioski:

Tak więc, są to niektóre z powodów, które można uznać za to, dlaczego złapanie kolki podczas biegania może cię skrzywdzić.