Bieg na 5 km dobry czas – Jak sprawić, żeby było lepiej

5k nie jest trudna rzecz, ale jeśli chcesz, aby to lepiej, to trzeba zrobić małą zmianę. Jeśli nie jesteś wystarczająco sprawny fizycznie to bieg na 5k może być dla Ciebie złym czasem, ale jeśli jesteś sprawną osobą to możesz go poprawić. Oto kilka wskazówek dotyczących biegu na 5 km:

Ustal swój cel

Przed rozpoczęciem musisz wyznaczyć sobie cel. Jeśli nie biegasz, to dlaczego biegasz. Jeśli biegasz dla zabawy to jest ok, ale jeśli biegasz dla zdrowia to powinieneś wyznaczyć sobie cel.

Określ swoje tempo

Twoje tempo określa Twój czas. Jeśli biegniesz w wolnym tempie, to zajmie Ci więcej czasu, aby zakończyć odległość. Jeśli biegniesz w szybkim tempie, wtedy pokonasz dystans w krótszym czasie.

Spaceruj, gdy czujesz się zmęczony

Nie zapominaj o spacerach, gdy czujesz się zmęczony. Jeśli tego nie zrobisz, możesz nabawić się kontuzji.

Rozciągaj mięśnie

Rozciąganie jest ważne dla każdego biegacza. Pomaga ono poprawić elastyczność Twoich mięśni.

Dbaj o swoje stopy

Musisz nosić dobre i wygodne buty, inaczej stanie się to dla Ciebie dużym problemem. Jeśli biegasz przez długi czas, to powinieneś nosić trampki.

Wnioski:

Istnieje wiele wskazówek dotyczących biegu na 5k, ale tylko kilka z nich będzie działać dla Ciebie. Najważniejszą rzeczą jest mieć cel i jasny pomysł, ile czasu chcesz go zrobić. Jeśli zastosujesz się do podanych wskazówek, wtedy zrobisz to lepiej.